EasyNet – Akıllı Fabrika

Akıllı fabrika Endüstri 4.0

Veri toplama ve yönetim

KePlast EasyNet MES, enjeksiyon makinelerinin yüksek fiyat-performans oranıyla güvenilir bir ağ oluşturmasını sağlayan kullanıcı dostu bir programdır. Merkezi veri toplama ve yedekleme için idealdir. EasyNet ile üretimdeki enjeksiyon amkinelerinizin durumlarıyla ilgili genel bilgiye her zaman erişebilirsiniz.

Veri toplama ve yedeklemenin yanı sıra makinelerin anlık durumları güncel olarak takip edilebilmektedir. Makine üretkenliği, kalite kontrol, planlama gibi etkin modüllerden oluşan yazılım sayesinde en iyi performans ve kullanılabilirlik için analiz bilgilerine ulaşabilir. Dahili enerji analizi ile maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. OEE hesapları ve üretim iş emri yönetimi EasyNet ile kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir.

Kalite sayfası

Genel bakış sayfası

Üretkenlik sayfası


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/semiltd/public_html/wp-content/plugins/porto-functionality/elementor/elements/porto_section.php on line 463

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/semiltd/public_html/wp-content/plugins/porto-functionality/elementor/elements/porto_section.php on line 463

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/semiltd/public_html/wp-content/plugins/porto-functionality/elementor/elements/porto_section.php on line 463
Akıllı Endüstri

Maksimum üretkenlik için proses takibi

Daha yüksek fabrika performansı için bir bakışta tüm makinelerin durumu

Orta ölçekli plastik üretim tesisleri için KePlast EasyNet MES, tek bir makinenin üretkenliğine genel bakış sayfası ve proses kalitesi sayfası gibi kullanımı kolay çeşitli izleme ve planlama işlevlerini bir arada sunar. EasyNet HeatUpManagement sayesinde, mümkün olan en iyi makine kullanılabilirliğini elde etmek için enerji maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Programda bulunan genel tesis görünümü ile vardiya yöneticisi tüm üretime ilişkin genel bir bakışa sahip olur. Üretim planında oluşacak değişikliklere karşı etkin bir destek sağlar. Makinelerin alarmları, çalışma durumları, SPC, PDP ve enerji kullanımı hakkında gerçek zamanlı bilgi sunmaktadır.

Merkezi veri yönetimi en yüksek verimliliği sağlar

EasyNet, ilgili tüm makine parametrelerini döngüsel olarak kaydedilir. Kaydedilen proses verileri, merkezi bir veri tabanında saklanır. Yedeklenen veriler ile özelleştirilmiş üretim raporlarının oluşturulması da dahil olmak üzere verimli proses analizi yapılabilir. OEE'nin hesaplanması, gelecekteki üretkenliği artırmak için verilen verilerin karşılaştırılmasına olanak tanır. Makine durma analizi,
makinelerin servis ve bakımının hızlı bir şekilde planlanmasını ve iş akışlarınızın optimizasyonunu sağlar.

Kritik üretim verilerinizi güvende tutun

KePlast EasyNet MES konsepti, veri güvenliği zorluklarından kaçınmak için yerinde yerel bir sunucu mimarisinden oluşmaktadır, ancak mevcut internet ve bulut erişimi talep üzerine güvenli bir bağlantı üzerinden sağlanabilir.

EUROMAP 77 aracılığıyla iş emri entegrasyonu

ERP sisteminden doğrudan makinedeki operatöre kadar, üretim işlerinin EUROMAP 77'ye göre tam ve homojen entegrasyonu sağlanmaktadır. EasyNet ile üretim işleri gerçek zamanlı olarak HMI ekranlarına gönderilir ve toplanan üretim durumu bilgileri direkt olarak işlenir.

Tüm makinelerinizi EasyNet AccessBox ile bağlayın

Üretim sahalarında genellikle çeşitli farklı üreticilere ve modellere ait makineler bulunur. EasyNet AccessBox ile KEBA kontrolörü olmayan makineleri de EasyNet ağına entegre edebilirsiniz.

KePlast EasyNet Mobile – nerede olursanız olun haberdar olun

İşletim sistemi ne olursa olsun, mobil akıllı cihazlarda kullanılabilen KePlast EasyNet Mobile, web tabanlı bir destek uygulamasıdır. Tesisinizin tüm gerekli üretim verilerini sağlar. Nerede olursanız olun ve istediğiniz zaman üretim durumları ve bakımla ilgili bildirimlere ulaşabilirsiniz.